Geoblog.pl    alita    Podróże    Niemcy - wyspa Baltrum 2003.    Wyspa.
2003

Wyspa.

Niemcy
Niemcy, Baltrum

Wyspa Baltrum jest moim pierwszym "poważnym" zagraniczny miejscem, do którego się wybrałam w raz z grupą na praktyki. Na Baltrum spędziłam przeszło 2 miesiące. Pracowałam w restauracji, było ciężko. Ale nie o tym chcę pisać...

Baltrum jest przepięknym, spokojnym miejscem w sam raz na odpoczynek. Odwiedzane głównie przez starszych wczasowiczów, ale na plaży wcale nie jest pusto.
Sama wyspa nie jest wielka, około 5x7km kw. Większość terenów jest nie zamieszkana, mozna by rzec, że cała wyspa jest parkiem narodowym, rezerwatem dzikich ptaków i niezwykłej roślinności. Od wschodniej części rozciągają się bagna, od północy- paru kilometrowa cudowna plaża...
Zamieszkałą część wyspy zajmują przede wszystkim hotele i restauracje. Jest także jeden pub młodzieżowy. Nie ukrywam, że głównie odwiedzają go młodzi Polacy, chcący odpocząć chwilkę po pracy.
Wyspa znajduje się nad Morzem Północnym, a więc sezon trwa tam krótko, czyli około 2 miesięcy.

cdn.

iza
iza - 2008-12-05 14:06
Slicznie tam jest tez tam pracowalam mile wspomienia i oczywiscie pub dla mlodziezy tez odwiedzalam

mama
mama - 2011-04-27 10:13
Od siedmiu lat mieszka i pracuje tam moja córka ,a więc i ja tam bywałam. Jest to cudowne miejsce dla tych którzy pragną ucieczki od miejskiego zgiełku. Dla tych którzy marzą o tym aby budził ich szum morza i śpiew ptaków. Gorąco polecam

mil
mil - 2011-07-23 22:38
pracowalam na baltrum. super miejsce. mam nadzieje ze tam jeszcze wroce

hichot
hichot - 2011-08-15 14:00